Workshop OSCE: sdílení zkušeností

V neděli 11. září 2022 proběhl na půdě Simulačního centra workshop zaměřený na sdílení zkušeností v oblastí objektivního strukturovaného klinického hodnocení (OSCE: Objective Structured Clinical Examination).

20. 9. 2022

Pod záštitou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a vzdělávací sítě MEFANET se setkali na jednom místě zájemci o tuto inovativní metodu ve zkoušení studentů lékařských a zdravotnických studijních programů. Mezi akcentovaná témata patřila například problematika životního cyklu OSCE, pilotování vs. reálná výuka, vyhodnocování a zpětná vazba, informační technologie pro podporu OSCE nebo sdílení OSCE stanic. Úvodní část, která byla věnována představení realizace OSCE pro předmět První pomoci na LF MU vyučovaná v Simulačním centru, vedl Martin Komenda. Následně byla detailně diskutována problematika stanovení bodových hranic OSCE zkoušek, technické a metodické zázemí potřebné pro realizaci OSCE a možnosti spolupráce zainteresovaných fakult z České republiky a Slovenska.