Článek autorů z IBA MU mezi význačnými pracemi časopisu Computers in Biology and Medicine

Článek autorů z IBA MU nazvaný „Practical use of medical terminology in curriculum mapping“ byl zařazen mezi Meritorious Papers 2015 v odborném časopise Computers in Biology and Medicine.

25. 5. 2016

Publikace vyšla v srpnovém čísle tohoto časopisu a dle názoru redakční rady patří mezi 30 nejlepších článků, které zde byly v uplynulém roce publikovány.

„Článek poskytuje aktuální přehled o použití dostupných biomedicínských slovníků v oblasti vzdělávání v lékařských a zdravotnických oborech. Současně popisuje implementaci vybraného slovníku, jmenovitě MeSH, do systému pro správu a mapování kurikula OPTIMED,“ odhaluje obsah práce první autor článku RNDr. Martin Komenda, Ph.D.

Zásadním výsledkem je hloubková analýza odhalující skryté vazby v popisu výuky na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Uvedený článek je navíc jedním z prvních reálných výstupů zahraniční spolupráce se švédskými kolegy z Karolinska Institutet.

S obsahem článku se lze seznámit na webových stránkách časopisu. Zájemcům o tuto problematiku rovněž doporučujeme druhé dílo tohoto autorského týmu, které bylo v minulém roce publikováno v časopise PLoS One.

Citace: