Akreditace nového studijního programu Veřejné zdravotnictví

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity získala 24. 6. 2020 akreditaci nového navazujícího magisterského studijního oboru Veřejné zdravotnictví, a to na dobu na 7 let.  První uchazeči budou do nového studijního programu přijímáni pravděpodobně na akademický rok 2021/2022.

26. 6. 2020

Jedním z pilířů tohoto studijního programu je oblast medicíny založené na důkazech (evidence-based healthcare). Studenti se mimo jiné tedy naučí vytvořit, interpretovat a uplatnit systematická review, klinické doporučené postupy a realizovat hodnocení dle nejvyšších standardů hodnocení zdravotnických technologií. Získané zkušenosti z oblasti na důkazech založeného zdravotnictví a z oblasti monitorování klinických studií uplatní mimo jiné také ve specializovaných výzkumných institucích a budou schopni mezinárodní spolupráce. Studijní plán je dále zaměřen zejména na klíčové oblasti zdravotnického managementu a leadershipu, managementu a monitoringu klinického hodnocení, hodnocení zdravotnických technologií, tvorbu klinických doporučených postupů a kódování zdravotních služeb.

Více o studijním programu